prázdninová klubovňa

Vynášanie Moreny

koktejlbar pre násťročných

jarné tábory

Zimná Slávnosť

Šiškiáda a Fašiangové Kulinárium

Kapustové Kulinárium

Punčiáda

Darčekovanie

čajová ceremónia

Šachový turnaj

hry a kakao

Uspávanie chrobáčikov

tajomná noc na zámku

jesenná prázdninová klubovňa

poklad jesenného škriatka a kulinárium i.

cesta vínnej mušky

letné tábory 2023

01. 07. – 31. 08. 2023

V lete 2023 Centrum voľného času v Pezinku usporiadalo celkovo 7 týždenných denných táborov na rôzne témy: ,,spoznávanie hradov a odhalenie tajomstiev“, ,,kreatívne tvorenie“, ,,cestovanie a spoznávanie“, ,,IT svet“, ,,športové aktivity“, ,,turistické zážitky“ a ďalšie.

Tábory boli obsadené kapacitov 25 detí, vo veku od 7 do 14 rokov, ktoré strávili časť leta zábavným, tvorivým aj pátracím spôsobom.  Cieľom táborov  usporiadaných CVČ Pezinok je poskytnúť deťom a mládeži príjemný čas v kolektíve, rozvoj sociálnych a kreatívnych zručností a prebudenie záujmu po rôznych činnostiach.

V galérii nájdete niekoľko fotografií z jednotlivých táborov.

wannado

22. 07. 2023

 

Wannado ako festival športu sa predstavil v sobotu v Pezinku na Radničnom námestí ako súčasť JOJKA S VAMI tour 2023.

Podujatie sa nieslu v duchu športových klubov a zaujímavostí o Pezinku. Centrum voľného času pre podujatie vytvorilo EKO-projekt RecyVeci pre zábavu, ktoré mohli návštevníci podujatia využívať počas celej doby trvania podujatia.

RecyVeci je projekt, ktorý myslí na matičku Zem a prináša niečo využiteľné pre spoločnosť. Vytvorilo sa viacero spoločenských hier zo starého materiálu určeného na likvidáciu. Zrecyklovali sme drevené dosky na domino, podpivníky na scrabble, staré linoleum vytvorilo hadí skákajúci koberec, látkové odrezky tvorili hru s drakom a zreparované stoly určené na vyhodenie sa stali hracími plochami pre šach, dámu a človeče.

Ekoprojekt slúžil ako sprievodný program podujatia pre najmenších. Jeho súčasťnou bola aj fotostena ,,Dievčina a Junák“.

tanečný večer a čajovňa pod hviezdami

15. 07. 2023

 

V rámci LatinoParty Pezinok sme organizovali relax zónu pre deti a  dospelých a ponúkali osviežujúcu ponuku ľadových čajov, limonád. Detičky mohli využiť tvorivú ponuku – vyfarbi si pohárik.

Hlavnou základňou relax zóny bol magický altánok so závesami a hŕba vankúšov, tulivakov a podsedákov. Nechýbala ani hojdačka.

 

svätojánske hry

24. 06. 2023

V spolupráci je sila !

S O. Z. Grinava, Základnou s materskou školou Orešie a firmou GD-TEAM sme organizovali Svätojánky večer. Prebiehal na pozemku ZŠMŠ Orešie a priniesol čarovný oheň, magický nápoj, dobrú hudbu a jedlo a rozličné svätojánske hry.

Centrum voľného času zastrešilo svätojánske hry, tvorivú dielňu a kapelu Jamadán. Hry spočívali v tradičnom hádzaní vencov, preskakovaní cez oheň a čerešničkou na torte bola nočná hra, hľadanie pokladu. Detičky po tme pátrali po úlohách, ktoré museli rozlúštiť a na konci sa dočkali riešenia a žiarivého drahokamu.

Počas podujatia sme varili čarovný nápoj a viedli tvorivú dielňu na výrobky z kože a tvorbu náramkov. Nálada bola úžasná a svätojánska tradícia zachovná. Tešíme sa na podobné spolupráce aj do budúcna.

keramický miš-maš

09. – 11. 06. 2023

Mesto Pezinok aj tento rok organizovalo dobre známe keramické trhy, počas ktorých celé námestie ožilo tradícou, hlinou, dielničkami, keramickými výtvormi a dobrým jedlom.

Centrum voľného času priložilo ruku k dielu a prinieslo predaj výrobkov z keramických krúžkov a umeleckú dielničku pre deti.

Na tvorivu dielňu pre deti boli dopredu nachystané magnetky, prívesky, sošky už z vypálenej hliny, ktoré si detičky mohli podľa ich vlastného výberu vyfarbiť a odniesť so sebov domov.

Nechýbala ani tombola, ktorej odmenou boli krásne keramické výtvory.

deň detí v parku

27.05.2023

V sobotu 27.05.2023 sa Zámocký park v Pezinku premenil na jedno veľké vesmírne dobrodružstvo.

V poobedných hodinách prebiehala v parku vesmírna misia, na ktorej sa detičky z Pezinka a okolia mali možnosť stretnúť s mimozemšťanmi, vesmírnou výskumníčkou, zatancovať si vesmírny tanec a prejsť si jednotlivé kozmické stanovištia.

Pred zahájením misie je potrebný výcvik kozmonautov, ktorý spočíval v prekážkovej dráhe cez laná. Počas svojej cesty ste sa na stanovisku asteroidový roj museli vyhnúť hýbajúcim sa asteroidom, následne sa zastaviť na vesmírnej výskumnej stanici a zúčastniť sa výskumu neznámych farieb. Pokračoval lov kozmických príšeriek a stanovisko mimozemských bytostí, na ktorom sa loptičkami z rôznych materiálov triafali ufóni. Po preputovaní súhvezdiami a vákuom vesmírneho priestoru, nasledoval stan vesmírnej hudby, kde detičky čakali vesmírne tančeky s E.T.-im.

Úspešní kozmonauti si za vesmírne body vybrali vo vesmírnom obchode milé ceny.

Vesmírny program dotváralo divadelné vystúpenie Dunajka – ,,Planéta Špindírovci“.

Občerstvenie zabezpečil pán ,,Bubble Waffle“.

 

prvomájový piknik v parku

01.05.2023

Prvého mája sme v očarujúcom prostredí Zámockého parku oslávili lásku prvomájovým piknikom. Niesol sa v duchu zábavných atrakcií, stanovíšť plných lásky, huslistu Marca Rajta, kapely Prešporok, dobrého vína a chutného občerstvenia.

Návštevníci podujatia mali možnosť prejsť viacerými stanovišťami, počas ktorých sa pobavili a spoločne oslávili lásku. Trasa začínala vedľa budovy CVČ, kde sídlilo pódium, na ktorom program odštartoval huslista Marco Rajt, nasledovali tvorivé dielne ,,Recy-Veci“ kocky, ktoré zdobili detičky alebo ich rodičia. V širšom priestore parku bola umiestnená interaktívna hra s tematikou lásky, fotostena so šialenými rekvizitami a kostýmami a stena lásky, ktorá bola rozdelená do dvoch častí. Jedna časť patrila zoznamke, druhá odkazom, prianiam, vyznaniam lásky. Medzi zámockými čereniami bola vytvorená ulička lásky s odkazmi, ktorá patrila zaľúbeným, ale aj rodinám či priateľom.

Počas celého podujatia mali návštevníci k dispozícii občerstvenie, alebo vínko k zakúpeniu od miestneho vinára. Podujatie bolo zavŕšené kapelou Prešporok, ktorá ešte viac spríjemnila tento čarovný piknik.

 

recy-veci

22.04.2023

Planéta je preťažená, tony odpadu sa hromadia a riešenie máme v rukách len my ľudia. Preto CVČ vymyslelo Eko-kreatívne podujatie, ktoré učí, tvorí a inšpiruje ako vyrobiť zo starého nové: ,,Recy-veci“.

Návštevníci podujatia sa mohli zapojiť do 4  Recy-veci dielničiek, ktoré sprevádzal lektor z CVČ. Prvá dielnička bola  tvorba poličiek, regálov, kvetináčov z použitých šuplíkov, ďalšia výroba šperkov zo zvyšných odrezkov kožiek. Tvorila sa aj mozaika z nespotrebovaných kachličiek alebo sa mohli účastníci podujatia zapojiť do výroby RECY-VECI kociek, či servítkovej výroby váz z použitých sklíčiek.

Počas celej doby bola otvorená naša SWAP kaviarnička, fungujúca na swapovom princípe.  ZA SWAP vecí, potrebných na krúžky, balené sladkosti, drogériu slúžiacu CVČ,… získate chutnú limonádu, kávu alebo čaj, prípadne keramický výrobok CVČ. Ak práve neswapujete tak si za symbolickú kúpite naše tvorivé výtvory, ku ktorým máte nápoj zdarma.

jarné rozprávkové kino a čajovňa s burzou kníh

31.03.2023

Koniec mesiaca patriaceho knihám sme oslávili podujatím Čajovňa s burzou kníh a jarné rozprávkové kino.

Na burze si mohol každý prísť na svoje, deti aj dospelý. Burza bola napojená na našu SWAP čajovňu, ktorú sme slávnostne otvorili.   ZA SWAP vecí, potrebných na krúžky, balené sladkosti, drogériu slúžiacu CVČ,… ste získali chutnú limonádu, kávu alebo čaj, prípadne keramický výrobok CVČ. Ak práve neswapujete tak si za symbolickú kúpite naše tvorivé výtvory, ku ktorým máte nápoj zdarma.

Záver podujatia patril jarnému rozprávkovému kinu, počas ktorého sa premietal bábkový film tvorby CVČ na plátne v klubovni.