deň detí v parku

27.05.2023

V sobotu 27.05.2023 sa Zámocký park v Pezinku premenil na jedno veľké vesmírne dobrodružstvo.

V poobedných hodinách prebiehala v parku vesmírna misia, na ktorej sa detičky z Pezinka a okolia mali možnosť stretnúť s mimozemšťanmi, vesmírnou výskumníčkou, zatancovať si vesmírny tanec a prejsť si jednotlivé kozmické stanovištia.

Pred zahájením misie je potrebný výcvik kozmonautov, ktorý spočíval v prekážkovej dráhe cez laná. Počas svojej cesty ste sa na stanovisku asteroidový roj museli vyhnúť hýbajúcim sa asteroidom, následne sa zastaviť na vesmírnej výskumnej stanici a zúčastniť sa výskumu neznámych farieb. Pokračoval lov kozmických príšeriek a stanovisko mimozemských bytostí, na ktorom sa loptičkami z rôznych materiálov triafali ufóni. Po preputovaní súhvezdiami a vákuom vesmírneho priestoru, nasledoval stan vesmírnej hudby, kde detičky čakali vesmírne tančeky s E.T.-im.

Úspešní kozmonauti si za vesmírne body vybrali vo vesmírnom obchode milé ceny.

Vesmírny program dotváralo divadelné vystúpenie Dunajka – ,,Planéta Špindírovci“.

Občerstvenie zabezpečil pán ,,Bubble Waffle“.

 

oslava dňa matiek

19.05.2023

Pri príležitosti dňa matiek sme zorganizovali vystúpenie našich krúžkarov. Program prebiehal vo vonkajších priestoroch za budovou Centra voľného času, kde stálo pódium, hľadisko s lavicami a výzdoba, pripomínajúca tento pekný sviatok.

Žiaci z krúžkov vystupovali so svojou polročnou prácou, ktorú počas druhého polroka na jednotlivých krúžkoch zábavnou formou trénovali.

Program začínal vystúpením škôlkarok pohybového krúžku, nasledovala anglická pesnička žiačok z krúžku Angličtina hrou a po nich prišli na rad dievčatá z tanečného krúžku, ktoré predviedli Tanec Luny a zvieratiek. Svojim spevom a pesničkou ,,Tri čuníci“ program obohatil Kristián z gitarového krúžku. Na záver sa predviedli naši folkloristi, ktorí v ľudovej nóte odštartovali hru, ,,O Reťaz, O Reťaz“, zakrepčili na Kukulienku a mamkino srdiečko potešili tanečno-speváckym vystúpením červené jabĺčko, ktoré na záver venovali maminkám.

Prekvapenie pre rodičov bola hra huslistu Marca Rajta, ktorá nenechala ani jedno srdiečko chladné.

Pred a po vystúpení prebiehali tvorivé dielničky – kreslenie, maľovanie a tvorba náramku pre mamičky.

Počas celého programu bola otvorená bylinková čajovňa, v ktorej sa podávala limonáda, čaje a občerstvenie, ktoré sme spolu-vytvorili s pomocou rodičov, začo všetkým ďakujeme.

 

prvomájový piknik v parku

01.05.2023

Prvého mája sme v očarujúcom prostredí Zámockého parku oslávili lásku prvomájovým piknikom. Niesol sa v duchu zábavných atrakcií, stanovíšť plných lásky, huslistu Marca Rajta, kapely Prešporok, dobrého vína a chutného občerstvenia.

Návštevníci podujatia mali možnosť prejsť viacerými stanovišťami, počas ktorých sa pobavili a spoločne oslávili lásku. Trasa začínala vedľa budovy CVČ, kde sídlilo pódium, na ktorom program odštartoval huslista Marco Rajt, nasledovali tvorivé dielne ,,Recy-Veci“ kocky, ktoré zdobili detičky alebo ich rodičia. V širšom priestore parku bola umiestnená interaktívna hra s tematikou lásky, fotostena so šialenými rekvizitami a kostýmami a stena lásky, ktorá bola rozdelená do dvoch častí. Jedna časť patrila zoznamke, druhá odkazom, prianiam, vyznaniam lásky. Medzi zámockými čereniami bola vytvorená ulička lásky s odkazmi, ktorá patrila zaľúbeným, ale aj rodinám či priateľom.

Počas celého podujatia mali návštevníci k dispozícii občerstvenie, alebo vínko k zakúpeniu od miestneho vinára. Podujatie bolo zavŕšené kapelou Prešporok, ktorá ešte viac spríjemnila tento čarovný piknik.

 

recy-veci

22.04.2023

Planéta je preťažená, tony odpadu sa hromadia a riešenie máme v rukách len my ľudia. Preto CVČ vymyslelo Eko-kreatívne podujatie, ktoré učí, tvorí a inšpiruje ako vyrobiť zo starého nové: ,,Recy-veci“.

Návštevníci podujatia sa mohli zapojiť do 4  Recy-veci dielničiek, ktoré sprevádzal lektor z CVČ. Prvá dielnička bola  tvorba poličiek, regálov, kvetináčov z použitých šuplíkov, ďalšia výroba šperkov zo zvyšných odrezkov kožiek. Tvorila sa aj mozaika z nespotrebovaných kachličiek alebo sa mohli účastníci podujatia zapojiť do výroby RECY-VECI kociek, či servítkovej výroby váz z použitých sklíčiek.

Počas celej doby bola otvorená naša SWAP kaviarnička, fungujúca na swapovom princípe.  ZA SWAP vecí, potrebných na krúžky, balené sladkosti, drogériu slúžiacu CVČ,… získate chutnú limonádu, kávu alebo čaj, prípadne keramický výrobok CVČ. Ak práve neswapujete tak si za symbolickú kúpite naše tvorivé výtvory, ku ktorým máte nápoj zdarma.

jarné rozprávkové kino a čajovňa s burzou kníh

31.03.2023

Koniec mesiaca patriaceho knihám sme oslávili podujatím Čajovňa s burzou kníh a jarné rozprávkové kino.

Na burze si mohol každý prísť na svoje, deti aj dospelý. Burza bola napojená na našu SWAP čajovňu, ktorú sme slávnostne otvorili.   ZA SWAP vecí, potrebných na krúžky, balené sladkosti, drogériu slúžiacu CVČ,… ste získali chutnú limonádu, kávu alebo čaj, prípadne keramický výrobok CVČ. Ak práve neswapujete tak si za symbolickú kúpite naše tvorivé výtvory, ku ktorým máte nápoj zdarma.

Záver podujatia patril jarnému rozprávkovému kinu, počas ktorého sa premietal bábkový film tvorby CVČ na plátne v klubovni.