16.10.2020-30.11.2020, Zámocký park, Pezinok

Každý rok sme spoločne v parku pátrali po poklade jesenných škriatkov. Tento rok sme sa rozhodli, že škriatkov nebudeme vystavovať toľkým návštevníkom naraz a umožníme vám ich poklady objavovať jednotlivo, či v menších skupinkách. Možno sa vám pošťastí a škriatka sa vám na vlastné oči podarí stretnúť. V pezinskom zámockom parku sa ich nachádza hneď jedenásť a každý z nich stráži svoj vlastný poklad. Skrýšu každého škriatka môžete objaviť vďaka jeho obrazu, takže určite pri prechádzke parkom natrafíte aspoň na ten. Každý škriatok má na svojom obraze napísané aj meno.

Prvé písmená všetkých mien tvoria spoločne ten najcennejší poklad, o ktorý sa všetci škriatkovia musia starať spoločne. Ak sa ti podarí zistiť, o aký poklad ide, nezabudni nám ho poslať na Facebook Messenger Centra voľného času. Po losovaní bude na niekoľkých z Vás čakať škriatkovská odmena.

Pozorne sa pozeraj okolo seba, no nezabudni nastražiť aj uši. Naši škriatkovia sú totiž veľmi ukecaní a môžeš ich začuť z útrob stromov, či medzi steblami trávy. Možno tvojmu sluchu trošku pomôže, ak si na mobilný telefón načítaš takýto tajomný kód, ktorý nájdeš pri každej skrýši:

Hľadaj takýto QR kód pri škriatkoch

zzfzjfzjf

Aplikácia čítačka QR kódu pre Android na stiahnutie

Aplikácia čítačka QR kódu pre Iphone na stiahnutie

Ak potrebuješ s hľadaním pomôcť, tu nájdeš súradnice, ktoré ťa zavedú priamo k tajným skrýšam: